جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی

خانه همه ايثارگران انقلاب

مسئولان با تمام توان برای خدمت به مردم و برطرف کردن نواقص تلاش کنند

اندازه فونت :
۱۴۰۰/۱۱/۱۹

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی طی بیانیه‌ای به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروی انقلاب اسلامی اعلام کرد: متاسفانه برخی گروه‌ها و جمعیت‌هایی که چه بسا خود زمانی در رأس مسئولیت‌های کلان نظام جمهوری اسلامی بوده‌اند، در آستانه چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با سیاه‌نمایی و برجسته کردن نقاط ضعف و چشم‌پوشی از نقاط قوت، به گونه‌ای داد سخن می‌رانند گو اینکه نظام جمهوری اسلامی در طول این ۴ دهه هیچ دستاوردی نداشته و هر چه بوده ضعف و ناکارامدی بوده است. در صورتی که علیرغم وجود مشکلات، که  جای هیچ انکار آن نیست؛ اما حرکت نظام جمهوری اسلامی رو به رشد است. این را آمارهای متعدد داخلی و حتی بین‌المللی گواهی می‌دهد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«اللَّهُ وَلِیُّ الَّذینَ آمَنُوا یُخْرِجُهُمْ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النُّورِ وَ الَّذینَ کَفَرُوا أَوْلِیاؤُهُمُ الطَّاغُوتُ یُخْرِجُونَهُمْ مِنَ النُّورِ إِلَى الظُّلُماتِ أُولئِکَ أَصْحابُ النَّارِ هُمْ فیها خالِدُون‌‏»

۱) بار دیگر در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی قرار داریم. انقلابی که نقطه عطفی در تاریخ معاصر ایران و جهان محسوب می‌شود. انقلابی که در طول این ۴ دهه و اندی که از عمرش می‌گذرد، روز به روز بالنده‌تر و تنومندتر شده است. اگر روز اولی که انقلاب اسلامی واقع و به تبع آن نظام مقدس جمهوری اسلامی تشکیل شد، نظام جمهوری اسلامی یک نهال نوپا بود، امروزه و در پی بیش از ۴ دهه به درخت بارور و تنومندی تبدیل شده است که هم در سطح منطقه ای و هم در سطح بین‌المللی به عنوان یک قدرت قابل اعتناء محسوب می‌شود. مردم قهرمان ایران اسلامی که با تبعیت از اسلام عزیز و با پیروی از فقیهی از فقهاء آل الله (صلوات الله علیهم اجمعین) بساط ۲۵۰۰ سال سلطنت و پادشاهی را در این کشور برچیدند و نظامی مبتنی بر فقه جعفری پایه ریزی کردند، باعث بیداری تمامی مظلومین عالم شدند و این انقلاب شکوهمند تبدیل به اسوه ای برای تمام ملت های جهان شد که با عزم و اراده راسخ، به مبارزه با ظلم و کفر برخیزند و اثرات آن را انسان در طول این ۴ دهه مشاهده می کند.

نظام جمهوری اسلامی با توکل بر عنایات الهی و در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج الله تعالی فرجه) و با تکیه به توان همین مردم عزیز در طول این چهل و سه سال به پیشرفت‌های شگرفی در عرصه های مختلف علمی و عملی نائل شده است که هر ناظر و ارزیاب منصف و بی طرفی را به تحسین وادار می کند. هر چند که همچنان تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم و در برخی عرصه ها مانند عدالت اجتماعی نیز پیشرفت ها اندک بوده، اما در مجموع با تمامی فشارهای داخلی و خارجی که همه جانبه به ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی وارد شده است، رشد و پیشرفت نظام اسلامی تحسین برانگیز و شایسته تقدیر است.

حوادثی را نظام و مردم عزیز در طول این چهل و سه سال پشت سر گذاشته اند که اگر برخی از آنها در هر نظام و کشور دیگری اتفاق افتاده بود، تا الان از هستی ساقط شده بود. اما کشور ما بدلیل مستظهر بودن به عنایات حق تعالی و در ظل عنایات خاصه اهل البیت (صلوات الله علیهم) خاصه ولی الله الأعظم عجل الله فرجه و وجود رهبری فرزانه و حکیم و بصیرت و استقامت مردمی شریف، از کوران حوادث عبور کرده است و امروز قدرتنمند و استوار در مسیر به سمت تعالی و نیل به سعادت دنیوی و اخروی به پیش می‌رود.

۲) مردمی بودن نظام جمهوری اسلامی از ویژگی‌های بارز این نظام می‌باشد که شایسته هست بطور جدی مورد توجه و بحث و بررسی قرار گیرد. مسئولین کشوری و لشکری در تمامی سطوح از عالی‌ترین مقام که مقام رهبری باشد تا سایر مقامات با واسطه یا بی واسطه توسط مردم و به انتخاب مردمی به مسئولیت و قدرت می‌رسند.

نقش فعال مردم در پیشبرد نظام، امری غیر قابل انکار است و هر بار که مردم در این نظام پای کار آمدند، نظام به پیش رفته است. از مبارزات جهت سرنگونی رژیم طاغوتی گرفته که تا وقتی دسته‌های مردم وارد مبارزات نشدند، این مبارزات به جایی نرسید، تا پس از آن حوادث ابتدای انقلاب، حوادث کردستان، پس از آن ۸ سال دفاع مقدس، نقش مردم در بازسازی خرابی‌های پس از دفاع مقدس، مبارزه با غده سرطانی در جهان اسلام به نام داعش با حضور جوانان این مرز و بوم ، این امر به سرانجام رسیده است؛  نقش چشمگیر مردم در بحران کرونا و سایر مسائل و ابعاد که همواره مردم عزیز پای کار این نظام و پیشبرد اهداف نظام بوده‌اند.

۳) اما متاسفانه در این میان برخی گروه‌ها و جمعیت‌هایی که چه بسا خود زمانی در رأس مسئولیت‌های کلان نظام جمهوری اسلامی بوده‌اند، در آستانه چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با سیاه‌نمایی و برجسته کردن نقاط ضعف و چشم‌پوشی از نقاط قوت، به گونه‌ای داد سخن می‌رانند گو اینکه نظام جمهوری اسلامی در طول این ۴ دهه هیچ دستاوردی نداشته و هر چه بوده ضعف و ناکارامدی بوده است. در صورتی که علیرغم وجود مشکلات، که  جای هیچ انکار آن نیست؛ اما حرکت نظام جمهوری اسلامی رو به رشد است. این را آمارهای متعدد داخلی و حتی بین‌المللی گواهی می‌دهد.

۴) اما به عنوان توصیه به مسئولین محترم، شایسته است بیانیه گام دوم رهبری که همچنان در آغازین سالهای آن قرار داریم، نصب‌العین و به عنوان سند راهبردی مسئولین در پیشرفت و تعالی نظام اسلامی مورد توجه قرار گیرد. از جمله مواردی که رهبری معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در آن بیانیه اشاره فرمودند ضعف نظام اسلامی در عدالت است و اینکه در زمینه عدالت به پیشرفت چشمگیری دست پیدا نکرده‌ایم و همچنان تا وضعیت مطلوب فاصله بسیار است.

امروزه مسئولین محترم اعم از دولت و مجلس انقلابی و قوه قضائیه و سایر مسئولین کشوری و لشکری، باید با تمام توان در خدمت‌رسانی به این مردم عزیز بکوشند و با توجه به بیانیه گام دوم، در برطرف کردن ضعف‌ها و نواقص کشور از هیچ کوششی فروگذار نکنند. حال با روی کارامدن دولتی با روحیه کار جهادی و مجلسی انقلابی، انتظارات مردم دوچندان شده است و به همین دلیل مسئولیت دولت و مجلس و قوه قضاییه صدچندان است و لازم است که با تمام قوا در نیل به آرمان‌ها و اهداف انقلاب و نظام اسلامی کوشش شود.

در پایان جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی ضمن تبریک این ایام فرخنده به ملت قهرمان و بصیر کشور عزیزمان ایران، سعادت و سربلندی توام با عزت و اقتدار هر روزه ایران اسلامی را  از خداوند متعال خواستار است.

روابط عمومی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی
بهمن ماه ۱۴۰۰