جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی

خانه همه ايثارگران انقلاب

شناخت اولویت ها در کلام رهبری

اندازه فونت :
۱۳۹۹/۰۴/۲۳

آنگاه که نمایندگان مجلس با شناخت درست از شرایط و اولویتهای کشور و با کارشناسی، حضور فعال و منظم، پاکدستی و امانتداری، وظایف خود را انجام دهند، مجلس نقطه امید مردم و نقطه اتکاء مجریان و به معنی حقیقی در رأس امور کشور خواهد بود.» امام خامنه ای(مدظله العالی)

نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی یک امانت بزرگ الهی است و خشنودی برای حضور در این جایگاه آن وقتی است که مسئولیت منجر به ادای وظیفه و به سلامت رساندن این امانت به سرمنزل مقصود شود.

مردم، بیش و پیش از هر موضوعی در انتظار بازگشت مجلس به جایگاه نظارتی خود، اصلاح رویه‌های غلط در حکمرانی و ریل گزاری تقنینی و نظارتی کشور به نفع آحاد جامعه به گونه ای که معیشت مردم و اقتصاد کشور در اولویت باشد، هستند.

خدشه‌ای که در این سالها با عملکرد نه چندان مطلوب برخی از مسوولین به اعتماد عمومی کشور وارد شده، مسئولیت نمایندگان را بیش از هر زمانی برای ترمیم شکاف بین مردم و مسئولان سنگین نموده است.

اخیراً در فضای عمومی کشور مسئله رد اعتبارنامه یکی از راه یافتگان به مجلس به یکی از مهمترین مسائل در رسانه ها تبدیل شد که الحمدلله مجلس انقلابی حاضر با درایت لازم و صحیح از این آزمون به خوبی سربلند بیرون آمد و به یکی از نماد های فساد ستیزی در کشور تبدیل گردید که با توجه به افزایش امید در مردم، جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی بر خود لازم میداند از این حرکت انقلابی مجلس تشکر و قدردانی نماید و ضمن حمایت از این گونه فعالیت های فساد ستیز، آمادگی خود را برای همکاری و کمک جهت پیشبرد اولویت های مجلس، اعلام می نماید.

بعد از آغاز کارشما منتخبین یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی آنچه که شما را نسبت به گذشته و دیگر مجلس‌ها متمایز ساخت و امید را به جامعه برگرداند گفتمان و روحیه انقلابی این دوره از نمایندگان بود، روحیه ای که در رفتار نمایندگان با هدف قرار دادن رضایت خداوند در کارها، خدمت کردن به مردم محرومین و مستضعفین، حرکت در مسیر انقلاب اسلامی تا رسیدن به تمدن اسلامی، تسریع در حل مشکلات معیشتی مردم و البته قاطعیت در برخورد با مفسدین و…. تبلور خواهد یافت.

لاجرم یادآور می شود که ضمن ادامه روند فسادستیزی، مجلس بایستی اولویت های خویش را مشخص و بر طبق برنامه ای مفصل برای رفع مشکلات مردم و  فضای ریل گذاری تقنین و البته نظارت بر اجرای آن را دنبال کند.

بی گمان نمی‌توان این حقیقت را انکار نمود که امروز با گذشت حدود ۷ سال از اعلام جنگ تمام عیار اقتصادی توسط رهبر انقلاب، مسئولان و دستگاه‌های مهم و تصمیم ساز کشوری، ساز و کارهای لازم و عملیاتی را در جهت مقابله با جنگ تمام عیاری که متوجه ملت عزیز ایران شده است را تدارک ندیده اند و این قصور اکنون باعث شده تا امروز مشکلات و معضلات فراوانی عاید سپهر اقتصادی کشور شود. فلذا در این شرایط حساس که کشور با حملات متعدد اقتصادی دشمنان و ایادی داخلیشان دست و پنجه نرم می‌کند، ضمن اظهار دغدغه مندی، راه برون رفت از این مشکلات را در حرکت جهادی مجلس با تعیین اولویت های اقتصادی اساسی از جمله اصلاح نظام بانکی، اصلاح نظام مالیاتی کشور، اصلاح نظام بودجه‌ریزی، اصلاح یارانه‌ها، احیای قانون کار و…  که از جمله مهم‌ترین اهداف ساختاری هستند، می دانیم. آغاز اصلاحات ساختاری گسترده برای قدم نهادن در گام دوم انقلاب اسلامی امری بسیار ضروری برای مجلس است؛ فلذا اصلاحات ساختاری ابتدا باید با جبران اشتباهات گذشته و روی آوردن به عدالت همراه باشد تا منجر به بالارفتن سرمایه اجتماعی کشور شود.

در انتها ضمن تشکر مجدد از مواضع انقلابی مجلس، خاطرنشان می گردد رهبر انقلاب در سخنان اخیر خود، «توجه به مسائل کلیدی و اصلی کشور و پرهیز از دچار شدن به حاشیه‌ها و اولویت دادن به مسائل فرعی» را مورد تأکید قرار داده اند و  مسائل اصلی کشور در موضوع اقتصاد را «تولید، اشتغال، مهار تورم، مدیریت نظام پولی و مالی، و عدم وابستگی اقتصاد کشور به نفت» دانسته اند که توقع می رود نمایندگان مجلس هرچه سریعتر نسبت به ارائه طرح های فوریت دار در باب این مسائل بپردازند. محمد صابر باغخانی پور